W obliczu wyczerpywania się zasobów naturalnych i postępujących zmian klimatycznych, DEKRA zwiększa zaangażowanie w ochronę klimatu i środowiska. To zobowiązanie dotyczy procesów wewnętrznych i procedur, a także naszych usług. Wszystko po to, aby promować efekty pozytywne dla klimatu, takie jak zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2.

Susza, katastrofalne powodzie i wpływ człowieka na ekosystem: to tylko kilka przykładów tego, jak szybko postępują zmiany klimatu i ich negatywny wpływ na życie ludzi i środowisko. Nie można już opóźniać działań naprawczych! Proaktywne środki są konieczne, aby pracować w możliwie najbardziej efektywny i zrównoważony sposób. Tak właśnie działa DEKRA.

Zobaczcie, jak działamy na rzecz ochrony środowiska w wybranych lokalizacjach DEKRA na świecie, bo – jak głosi stara maksyma:

Poprzez małe kroki w życiu i pracy można wspólnie osiągnąć wielkie rzeczy.

DEKRA dla środowiska – wybrane projekty na świecie

  • Dzięki własnemu oprogramowaniu WIP pracownicy DEKRA w Szwecji mogą wysyłać klientom e-maile z raportami z badań technicznych pojazdów w formie plików PDF, zamiast drukować i wysyłać je tradycyjną pocztą.

 

  • Ponad 1000 szklanych „zielonych butelek DEKRA”, zastąpiło plastikowe butelki na wodę lub soki w wielu lokalizacjach DEKRA w Hiszpanii. Pozwala to zaoszczędzić kilka ton odpadów z tworzyw sztucznych (2590 butelek tygodniowo).

 

  • W Czechach wydajne drukarki wielofunkcyjne zastąpiły indywidualne drukarki dla pracowników . Papier do drukarek posiada oznakowanie ekologiczne UE i certyfikat FSC.

 

  • W Brazylii autobus codziennie przewozi 20 pracowników DEKRA między São Paulo a odległą o 70 kilometrów siedzibą firmy w Atibaia. Ogranicza to emisję CO2 o 126,45 ton rocznie.

 

  • Nowe oddziały VTNZ, filii DEKRA zajmującej się kontrolą pojazdów w Nowej Zelandii, zostaną wyposażone w panele słoneczne do wytwarzania własnej „zielonej” energii elektrycznej (11,6 tys. kWh rocznie). Posłuży ona do zasilania urządzeń elektrycznych i produkcji ciepłej wody. Dzięki temu każdy obiekt ograniczy emisję CO2 średnio o 12,7 ton rocznie.

 

  • DEKRA w Chinach przeszła na używanie energooszczędnych, dwudziestowatowych świetlówek LED. Są o ponad 60 procent oszczędniejsze w porównaniu z konwencjonalną żarówką o mocy 58 watów, która zużywa około 118 kWh energii elektrycznej, gdy świeci osiem godzin dziennie przez 255 dni w roku.

 

  • Laboratorium DEKRA w amerykańskim stanie Wirginia jest oficjalnym laboratorium testowym protokołu Open Charge Point Protocol (OCPP). OCPP to niezależny od producentów system ładowania samochodów elektrycznych. Pracownicy licznych placówek DEKRA mogą ładować swoje auta elektryczne w godzinach pracy.

 

Źródło: DEKRA Sustainability Magazine 2019/2020