Autonomiczne pojazdy już niedługo będą codziennością na drogach. Za sprawą Centrum Technologii na torze Lausitzring (Klettwitz, Niemcy) i Centrum Testów Connected Driving w Maladze (Hiszpania), DEKRA od lat jest dobrze przygotowana do sprostania wyzwaniom związanym z przyszłością motoryzacji. A to nie koniec.

Niedawno DEKRA po raz kolejny rozszerzyła swoją globalną sieć testową. W ramach wspólnego przedsięwzięcia DEKRA i Centrum Innowacji Inteligentnych Pojazdów Zhejiang (Deqing, wschodnie Chiny) powstanie nowoczesne stanowisko testowe. Posłuży do stałego rozwijania możliwości testowania C-V2X (cellular vehicle-to-all), czyli bezprzewodowej komunikacji między pojazdem a otoczeniem i dostosowywana jej do najnowocześniejszych urządzeń laboratoryjnych na miejscu.

Przejęcie od południokoreańskiej firmy Movon Corporation laboratoriów testowych kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) i częstotliwości radiowych (RF) to z następny strategiczny krok DEKRA w rozbudowie międzynarodowej sieci testów samochodów na rynku azjatyckim.

Dzięki tej akwizycji DEKRA poszerza swoją obecność na dynamicznie rozwijającym się rynku testów bezprzewodowych EMC i RF.  Stanowią one kluczową technologię, z której w przyszłości będą korzystać autonomiczne pojazdy.

Źródło: DEKRA Solutions 1/2021

Foto: Freepik